Prosty sposób by zachęcić dziecko do malowania

Nie wszystkie dzieci lubią malować, ale warto je do tego zachęcać. Jest ku temu wiele powodów, z których najważniejszy to taki, że malowanie wspomaga prawidłowy rozwój dziecka i sanowi idealny trening przed nauką pisania. Jak więc zachęcić dziecko do malowania? Jest na to prosty sposób – kupić mu kredki akwarelowe.

Kredki i farby w jednym – mnóstwo możliwości 

Kredki wodne łączą w sobie cechy zwykłych kredek ołówkowych oraz farb akwarelowych. Wyglądem przypominają tradycyjne kredki, ale zamiast grafitu mają wodorozcieńczalny pigment. Kredkami akwarelowymi maluje się inaczej niż kredkami czy farbami – zdecydowanie lepiej. Ponieważ łączą w sobie cechy jednych i drugich to mały artysta ma w zasadzie nieograniczone możliwości do malowania.

Miękkie rysowanie – łatwe i kreatywne

Kredki wodne (zobacz) są idealne dla dziecka w każdym wieku, ponieważ maluje się nimi bardzo wygodnie. Są miękkie, co sprawia, że rysuje się nimi lepiej niż tradycyjnymi kredkami z twardym grafitem. Będą idealne aby zachęcić dziecko do rysowania. Dziecko może kredki wodne wykorzystywać na różne sposoby, co pobudza jego wyobraźnie i zachęca do malowania.

Kredkami akwarelowymi można tworzyć rysunki tak jak zwykłą kredką, ale równie dobrze można później lekko rozmazać wybrane fragmenty rysunku za pomocą pędzelka zamoczonego w wodzie. Jeśli dziecko woli może kredek wodnych używać jak farb, zwilżonym pędzelkiem nabierać pigment z wkładu kredki.

Comments are closed.