Kolory dzieciństwa: farby plakatowe

Czy jest osoba, która w dzieciństwie nie używała farb plakatowych i nie malowała nimi po kartce różnorodnych wzorów? Wszak właśnie z nimi kojarzą się beztroskie lata, które – niestety – już nie wrócą. Mimo to, można sprawić, że kolejne pokolenia będą miały okazję poznania tych czasów.

Czym są farby plakatowe?

Farby plakatowe to nic innego, jak farby wodne, która posiadają czyste i mocno intensywne barwy. Charakteryzują się one bardzo dobrą przyczepnością, w związku z czym można nimi malować między innymi papier, kartony, kamienie, ceramikę, a nawet drewno. Po ich wyschnięciu, kolory są matowe i mocno intensywne, a także – co ciekawe – odporne na ścieranie oraz działanie światła słonecznego (i nie tylko). 

Farby plakatowe są sprzedawane w pakietach, najczęściej po dwanaście kolorów. Każda barwa znajduje się w niewielkim pojemniczku, który odzwierciedla kolor znajdujący się w środku.

Intensywne barwy oraz odporność można uzyskać za sprawą wysokiej jakości pigmentów oraz spoiw, których używa się do produkcji tychże farb plakatowych.

Farbki kosztują stosunkowo niewiele i można je również zakupić między innymi w sklepach stacjonarnych. Co więcej – również każdy sklep online z produktami plastycznymi posiada je w swoim asortymencie. Warto wspomnieć, że niektóre opakowania posiadają sześć kolorów, inne dwanaście, a jeszcze inne – aż dwadzieścia cztery. Zwykle występują w niewielkich słoiczkach, ale mogą także w tubkach.

Comments are closed.